Generování pokladního certifikátu ve webové aplikaci EET

Pro možnost evidování tržeb je nutné ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb > Správa údajů evidence tržeb nejen vložit PROVOZOVNU, ale také vygenerovat pokladní CERTIFIKÁT. V rámci níže uvedeného postupu je možné generovat a stáhnout soubor s certifikátem (přípona .p12). Generování a stažení certifikátu doporučujeme provádět na PC.

 1. Přihlaste se do webové aplikace Elektronická evidence tržeb.
  Captcha - přihlášení do webové aplikace EET
 2. Po přihlášení klikněte nahoře v menu na odkaz "CERTIFIKÁTY“.
 3. Klikněte v nově otevřeném okně, nahoře v menu na odkaz "NOVÝ CERTIFIKÁT“ a dále na odkaz "VYTVOŘIT ŽÁDOST V PROHLÍŽEČI".
  EET žádost o certifikát 
 4. V prvním kroku budete vyzváni k zadání hesla pro soukromý klíč. Heslo je omezeno 30-ti znaky a nemá žádná pravidla, co se týče složitosti, doporučujeme ale zvolit silné heslo. V hesle nepoužívejte písmena s diakritikou. Heslo si dobře zapamatujte, není možné ho dodatečně zjistit, změnit ani odstranit! Heslo je nutné zadat v následujících krocích generování certifikátu a při instalaci certifikátu do pokladního zařízení. Zadání hesla potvrďte kliknutím na tlačítko "Potvrdit".
  Vložte heslo pro soukromý klíč
 5. V dalším kroku dojde k vytvoření žádosti o certifikát.Tato žádost Vám bude následně zobrazena, společně s možností vložit nepovinnou poznámku. Poznámka slouží k identifikaci žádosti a vydaného certifikátu, bude uvedena jak v seznamu certifikátů, tak v samotném certifikátu v poli "description". Odeslání žádosti potvrďte kliknutím na tlačítko "ODESLAT ŽÁDOST".
  Podání žádosti
 6. Připravený certifikát nyní můžete z aplikace vyexportovat ve formátu PKCS#12 (soubor s příponou .p12) kliknutím na tlačítko "VYTVOŘIT EXPORTNÍ SOUBOR".

  EET žádost o certifikát

   
 7. K vytvoření souboru s certifikátem, bude nutné zadat heslo (viz. bod 4) a kliknout na tlačítko "Potvrdit". Tuto akci je možné provést pouze a právě jednou, okamžitě po uložení souboru na disk bude soukromý klíč z prohlížeče odstraněn! Export certifikátu je možné provádět pouze v prohlížeči, ve kterém byla generována žádost o certifikát!

  EET heslo k certifikátu

   
 8. Soubor s certifikátem lze nyní stáhnout klepnutím na tlačítko "Stáhnout exportní soubor". Exportní soubor je chráněn heslem, nastaveným v bodu 4.

  EET stáhnutí exportního souboru

   
 9. Doporučujeme provádět uložení souboru s certifikátem na požadované místo (složku / adresář) v PC, kliknutím na šipku u tlačítka "ULOŽIT" a zvolením konkrétní složky, kde následně soubor naleznete. Soubor s certifikátem uložte na bezpečné místo.

  EE uložení certifikátu

Stáhnutí pokladního certifikátu (přípona .p12) je možné provést pouze a právě jednou, okamžitě po uložení souboru na disk bude soukromý klíč z prohlížeče odstraněn. Export certifikátu je možné provádět pouze v prohlížeči, ve kterém byla generována žádost o certifikát.

S dotazem jak nainstalovat certifikát do pokladního zařízení, je třeba se obrátit na dodavatele pokladního zařízení.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat