13. Povolena knihovna pro podpis (CAPICOM) - formuláře EPO1

V případě práce v aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu, ve formulářích označených EPO1, pomocí prohlížeče Internet Explorer v operačním systému Windows 7 a novější, může dojít k problému s kryptovací knihovnou. Toto může souviset s instalací knihovny Capicom.dll. Nabídka k její instalaci se zobrazuje při kontrole nastavení počítače či při vstupu do formuláře aplikace EPO1. Instalaci knihovny CapiCom je nutné provést pouze v případě, že bude podání (EPO1 formuláře) podepisováno pomocí ZAREP z datového úložiště Windows.

Instalace knihovny CapiCom je nutná POUZE v případě, že:

  • pracuji ve formuláři EPO1
  • pro práci ve formuláři používám prohlížeč Internet Explorer

Před instalací knihovny CapiCom přidejte příslušné weby do zóny tzv. "důvěryhodných serverů".
Postup nastavení Důvěryhodných serverů

Postup ruční instalace kryptovací knihovny CapiCom:

Pokud nemáte dostatečná uživatelská práva - administrátora, nejdříve požádejte o přidělení Administrátorského oprávnění.

V případě, kdy při "Kontrole nastavení počítače" zjistíte, že nemáte nainstalovánu podporu kryptovací knihovny CapiCom, (v "Detailu nastavení počítače" je u položky číslo 13 "Povolena knihovna pro práci s úložištěm certifikátů (CAPICOM)" hodnota "NE"),

Capicom ne

Vstupte na stránku https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=3207
Na této stránce je k dispozici instalační balíček CapiCom pro operační systém Windows. Po stažení proveďte instalaci, pomocí průvodce instalací.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat