17. Přítomnost a platnost SSL certifikátu

Pro práci v aplikacích Daňového portálu je třeba mít v použitém prohlížeči nainstalován kořenový certifikát certifikační autority, která je vydavatelem SSL certifikátů Daňového portálu. Kořenový certifikát slouží pro ověření platnosti použitých SSL certifikátů, pro šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a serverem Daňového portálu.

Zkontrolujte adresní řádek v prohlížeči Internetu, zda URL adresa obsahuje protokol HTTPS (adresa začíná https://). Pokud ne (adresa začíná na http://), upravte adresu na https:// a spusťte znovu načítání stránky.

Pokud je vše v pořádku, budete o přítomnosti certifikátu informováni ikonkou zavřeného zámku. Adresní řádek bude zelený.

Přítomnost a platnost SSL certifikátu - ano

V případě, že došlo k problému s certifikátem, budete o tom informováni zprávou o chybě certifikátu.

Stisknutím ikonky zámku či stisknutím tlačítka "Chyba certifikátu" se zobrazí podrobnější informace.

Vydavatelem SSL certifikátů Daňového portálu je "GeoTrust Extended Validation SHA256 SSL CA". V případě problému, je tedy pro odstranění chyby certifikátu nutné nainstalovat, do úložiště certifikátů použitého prohlížeče Internetu, kořenové certifikáty uvedené certifikační autority. Postup instalace najdete na stránce Jak nainstalovat kořenový certifikát certifikační autority GeoTrust INC

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat