Chyba podpisu kryptovací knihovny CryptX č.25: Certifikát nebo řetězec certifikátů je založen na nedůvěryhodném kořenovém certifikátu

Zobrazení chyby je pravděpodobně způsobeno absencí kořenových (root) certifikátů vydavatele Vašeho kvalifikovaného certifikátu v datovém úložišti Windows. Kořenové certifikáty vydavatele (certifikační autority) ověřují platnost Vašeho kvalifikovaného certifikátu a jsou pro práci s certifikátem, na daném PC, nezbytné.

Řešením chybového stavu je instalace kořenových certifikátů certifikační autority, která vydala Váš kvalifikovaný certifikát. Kořenové certifikáty jsou k dispozici na stránce vydavatele - certifikační autority. Při instalaci postupujte dle pokynů vydavatele.

Kořenové certifikáty je třeba instalovat do skupiny "Důvěryhodné kořenové certifikační autority", resp. "Důvěryhodné kořenové certifikační úřady", v datovém úložišti Windows.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.