Při přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU se zobrazí chybové hlášení "Přihlášení selhalo - Pro uživatele s IK MPSV nebyl nalezen záznam"

Zobrazení chybového hlášení "Přihlášení selhalo - Pro uživatele s IK MPSV nebyl nalezen záznam" po přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU může mít několik příčin:

Pro uživatele s IK MPSV nebyl nalezen záznam

 • Nevyplnil(a) jsem formulář:

   - Žádost o přidělení přístupu do Aplikace pro vracení daně z přidané hodnoty plátcům v jiných členských státech.

  Tento formulář je nutné elektronicky odeslat a opatřit uznávaným elektronickým podpisem (kvalifikovaný certifikát s identifikátorem MPSV), nebo ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky. Podrobný návod, jak v tomto případě postupovat, je uveden ve článku Jak se přihlásím do aplikace Vracení DPH v rámci EU?

 • Od vyplnění a odeslání výše uvedeného formuláře uplynula doba kratší než patnáct dnů. Správce daně zřídí přístup do aplikace do patnácti dnů ode dne podání žádosti. Vyčkejte uplynutí této doby a poté přihlášení opakujte.
 • Pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU jsem vybral jiný certifikát/ověřenou identitu podatele, než ten, který byl použit pro podepsání formuláře "Žádost o přidělení přístupu do Aplikace pro vracení daně z přidané hodnoty plátcům v jiných členských státech". Pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU je nutné použít stejný kvalifikovaný certifikát, resp. stejnou ověřenou identitu podatele, který byl použit pro podepsání formuláře "Žádost o přidělení přístupu do Aplikace pro vracení daně z přidané hodnoty plátcům v jiných členských státech".
 • Splnil jsem všechny výše uvedené kroky a chybové hlášení se po přihlášení stále zobrazuje. V takovém případě využijte možnost pod tímto článkem a klikněte na "nás kontaktovat", kde je možné vyplnit kontaktní formulář, nebo se obraťte na adresu technické podpory epodpora@fs.mfcr.cz. Do formuláře, resp. do těla zprávy, uveďte:

  Jméno a příjmení
  Identifikátor IK MPSV, který se zobrazuje v chybové zprávě, (resp. ID Datové schránky)
  Datum, kdy byl odeslán formulář "Žádost o přidělení přístupu do Aplikace pro vracení daně z přidané hodnoty plátcům v jiných členských státech"

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat