Prohlížeče Internetu ve Windows 10 vs. aplikace Daňového portálu

Operační systém Windows 10 obsahuje jako defaultní Internetový prohlížeč Microsoft Edge, který však není vhodné pro práci v aplikacích Daňového portálu používat. Prohlížeč Edge nepodporuje aplikaci JAVA ani ActiveX prvek (CryptSignX) nutné k podpisu podání (přihlášení do aplikace) pomocí ZAREP. V prohlížeči Edge je možné odeslat EPO podání (přihlásit se do aplikací Daňového portálu) pouze pomocí ověřené identity podatele, popř. odeslat nepodepsané podání EPO.

V operačním systému Windows 10 je standardně přítomen i prohlížeč Internet Explorer, který doporučujeme používat pro práci v aplikacích Daňového portálu.
V případě 64 bitového operačního systému je třeba použít pro práci 32 bitovou verzi prohlížeče Internet Explorer, který je jeho běžnou součástí.

V prohlížeči Internet Explorer, v operačním systému Windows 10, lze bez problémů podepsat EPO podání, resp. přihlásit se do aplikací Daňového portálu, pomocí ZAREP, jak ze souboru PFX nebo P12, tak z datového úložiště Windows.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.