Jak vyberu certifikát pro přihlášení do DIS?

V následujícím článku je popsán způsob výběru certifikátu pro přihlášení ke službám Daňové informační schránky (DIS). Jedná se o popis přihlášení pomocí certifikátu z datového úložiště Windows.

Upozornění: Přihlášení ke službám DIS je, bez použití aplikace ePodpisFS, možné pouze pomocí ZAREP z datového úložiště Windows a pouze v prohlížeči Internet Explorer. Postup přihlášení do DIS pomocí ePodpisFS je k dispozici na stránce Jak se pomocí ePodpisFS přihlásit do aplikací Daňového portálu?.

Níže uvedený text se týká situace, kdy nepoužíváte podpisovou aplikaci Finanční správy ePodpisFS.

Na titulní straně Daňového portálu klikněte na odkaz "Služby Daňové informační schránky".

Daňová informační schránka

Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko "Vybrat certifikát".

Přihlášení do DIS

Poznámka: Pokud je v části "Vybraný certifikát" zobrazen vhodný certifikát k přihlášení, např. při opakovaném přihlášení, není nutné certifikát vybírat. V tom případě klikněte na tlačítko "Přihlásit" a přihlašte se do DIS.

Po kliknutí na tlačítko "Vybrat jiný certifikát" je zobrazena stránka umožňující výběr kvalifikovaného certifikátu.

Upozornění:

  • Kvalifikovaný certifikát používaný pro přihlášení do Daňové informační schránky musí obsahovat Identifikátor MPSV.
  • V současné době je možné využít pro přihlášení pomocí kvalifikovaného certifikátu z datového úložiště Windows, bez použití aplikace ePodpisFS, pouze prohlížeč Internet Explorer.


Automaticky zobrazené certifikáty z datového úložiště Windows

Pokud pro přihlášení do DIS používáte certifikát z datového úložiště Windows, stačí, na stránce pro výběr certifikátu, pouze vybrat automaticky zobrazený, požadovaný, certifikát. Výběr provedete kliknutím do "kolečka" u jména certifikátu. Následně klikněte na tlačítko "Potvrdit".

Certifikát z datového úložiště

  • Přihlášení pomocí certifikátu z datového úložiště Windows je, bez použití aplikace ePodpisFS, dostupné pouze v aplikaci Internet Explorer.
  • V horní části se automaticky zobrazí všechny kvalifikované certifikáty, které jsou uloženy v datovém úložišti Windows a splňují podmínky použití v aplikacích Daňového portálu.
  • Může zde být zobrazeno více certifikátů, jeden certifikát nebo žádný.
  • Pokud stránku nezobrazujete pomocí aplikace Internet Explorer nebo v datovém úložišti Windows není nainstalován žádný odpovídající certifikát, nebude se část "certifikát z datového úložiště Windows" vůbec zobrazovat.
  • Pokud je certifikát nainstalován v datovém úložišti Windows, přesto se na stránce nezobrazuje, proveďte prosím instalaci ActiveX prvku CryptSignX.

Na stránce pro přihlášení ke službám DIS klikněte na tlačítko "Přihlásit".

Přihlášení ertifikátem z datového úložiště Windows

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat