Jak vyberu certifikát pro přihlášení do DIS?

Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ONLINE FINANČNÍ ÚŘAD. Zvolte záložku DIS a v části ELEKTRONICKÝ PODPIS klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE .

 

Následně klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT APLIKACÍ EPODPISFS a budete vyzváni k povolení/spuštění aplikace ePodpisFS. Pro správnou funkci je třeba povolit spuštění aplikace v prohlížeči Internetu. Další informace naleznete ve článku Jak pracuje aplikace ePodpisFS.
V zobrazovaném okně ePodpisFS vyberte jednu z nabízených možností: POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT, DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU, nebo VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM.

 

POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT – tato možnost je zobrazena v případě, že ePodpisFS používáte opakovaně. Po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT, bude k podpisu použit zobrazený kvalifikovaný certifikát.

DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT Vám budou nabídnuty certifikáty dostupné v datovém úložišti operačního systému. Vyberte požadovaný certifikát a klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

 

VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT dojde k zobrazení okna pro výběr umístění souboru s certifikátem. Následně Vás aplikace vyzve k zadání hesla k souboru s certifikátem. Po zadání hesla klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

 

Upozorňujeme, že kvalifikovaný certifikát používaný pro přihlášení do Daňové informační schránky musí obsahovat Identifikátor MPSV.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat