Jak zneplatnit pokladní certifikát

Po přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb zvolte v menu odkaz CERTIFIKÁTY. V horním menu zvolte odkaz SEZNAM CERTIFIKÁTŮ. Klikněte na sériové číslo pokladního certifikátu, který plánujete zneplatnit.

Po kliknutí na sériové číslo pokladního certifikátu je zobrazena stránka s detailními informacemi. Zneplatnění pokladního certifikátu provedete kliknutím na tlačítko Zneplatnit.

  • Upozorňujeme, že kliknutím na tlačítko Zneplatnit, dojde k okamžitému zneplatnění pokladního certifikátu. Zneplatnění pokladního certifikátu je nevratné. Zneplatněný pokladní certifikát není možné použít pro evidenci tržeb.
    Zneplatnění pokladního certifikátu tedy provádějte až v případě, kdy máte již vygenerovaný a v pokladním zařízení/zařízeních nainstalovaný nový pokladní certifikát
  • Dále upozorňujeme, že pokud u pokladního certifikátu již vypršela platnost, není nutné jej zneplatnit. Tento pokladní certifikát byl zneplatněn automaticky.

*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.