Založení provozovny ve webové aplikaci EET.

Postup založení provozovny ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb je následující:

Po přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb, klikněte nahoře v menu na odkaz "PROVOZOVNY", dále klikněte na tlačítko "+NOVÁ PROVOZOVNA“.

EET nová provozovna

Na zobrazené stránce vyplňte informace o provozovně (dle skutečnosti), např. název, převažující činnost, typ provozovny, apod. Typ provozovny může být: Stálá ("kamenná" provozovna), Mobilní (např. pojízdná prodejna) nebo Virtuální (např. e-shop). V posledním kroku potvrďte zadané údaje kliknutím na tlačítko "ZALOŽIT PROVOZOVNU“. 

EE informace o provozovně

Generování čísla provozovny:

Každé nově založené provozovně je automaticky systémem Finanční správy přiděleno identifikační číslo (jedinečné číslo v rámci jednoho poplatníka). Toto číslo je nutné nastavit do používaného pokladního zařízení, kvůli povinnosti uvádět číslo provozovny na účtence, ale i v datových zprávách s evidovanými tržbami. Pro informaci jak nastavit číslo provozovny do pokladního zařízení bude nutné kontaktovat jeho dodavatele.

První číslice čísla provozovny je přidělována chronologicky (1, 2, 3, 4) s každou nově založenou provozovnou. Druhá číslice provozovny má pak vždy hodnotu 1 až 4 a je přidělována náhodně. Příklad vytvořených čísel provozoven tedy může být např. 14, 21, 34, 43, 51, 62, 73, 84, 95, 111 apod.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.