Instalace Mozilla Firefox ESR

Úvodem

Pro Windows XP a Vista:
Vzhledem k ukončení podpory prohlížeče Mozilla Firefox pro Windows XP a Vista, se uživatelům Windows XP a Vista stáhne nová verze prohlížeče Mozilla Firefox ESR, tento proces bude automatický. Mozilla Firefox ESR na systémech Windows XP a Vista bude dostávat bezpečnostní aktualizace do září 2017, ačkoli mu nebudou dodávány nové funkce. V polovině roku 2017 bude oznámeno konečné datum ukončení podpory, závisející na počtu uživatelů, kteří tyto systémy stále ještě používají.

Pro Windows 7 a novější:
Vzhledem k ukončení podpory doplňku JAVA v prohlížeči Mozilla Firefox od verze 52, je třeba využít pro podepsání podání pomocí ZAREP (kvalifikovaný certifikát) uloženým v souboru PFX nebo P12, verzi prohlížeče Mozilla Firefox ESR.

Pro funkčnost doplňku JAVA je třeba mít nainstalovanou 32 bitovou verzi prohlížeče Mozilla Firefox ESR! Instalace 32 bitové verze prohlížeče je možná i v 64 bitové verzi operačního systému.

 


 

Stažení instalačního souboru prohlížeče Mozilla Firefox ESR

 1. Aktuální verzi prohlížeče Mozilla Firefox ESR najdete na stránce www.mozilla.org.
 2. Po vstupu na stránku vyberte kliknutím do pole "Search languages" českou verzi a klikněte na tlačítko "Search".
 3. Mozilla Firefox ESR - výběr jazyka

 4. Vyberte verzi prohlížeče 52. (Vyšší verze prohlížeče nepodporují doplněk Java.)
 5. Změna verze Firefox

 6. Dále klikněte na tlačítko "Download" ve sloupci "Windows 32-bit".
 7. Mozilla Firefox ESR - stažení

 8. V informačním okně Internet Explorer - "Stažení souboru" klikněte na tlačítko "Spustit". V případě kliknutí na tlačítko "Uložit" dojde k uložení instalace na lokální disk PC a bude nutné spustit instalaci "manuálně".
 9. V případě zobrazení okna "Internet Explorer - upozornění zabezpečení", klikněte na tlačítko "Spustit".
 10. Po kliknutí na tlačítko "Spustit" dojde ke stažení instalace.

 


 

Instalace prohlížeče Mozilla Firefox ESR

 1. Po stažení instalace bude spuštěn průvodce instalací prohlížeče Mozilla Firefox ESR. V okně průvodce instalací klikněte na tlačítko "Další".
 2. V dalším kroku zvolte "Typ instalace", doporučujeme zvolit volbu "Standardní".
 3. Průvodce instalací Vás MŮŽE vyzvat k uzavření prohlížeče Mozilla Firefox. V tom případě klikněte na tlačítko "OK" a všechna okna prohlížeče Mozilla Firefox uzavřete.
 4. Průběh instalace je zobrazen v dalším kroku průvodce.
 5. Po dokončení instalace bude zobrazeno okno s informací o úspěšné instalaci. Klikněte na tlačítko "Dokončit". Následně dojde ke spuštění prohlížeče Mozilla Firefox ESR.

 


 

Upozornění

 • Současně nelze mít spuštěnou verzi prohlížeče Mozilla Firefox ESR a Mozilla Firefox!
 • Pro lepší orientaci v nainstalovaných verzích prohlížeče Mozilla Firefox, po nainstalování prohlížeče Mozilla Firefox ESR, doporučujeme přejmenovat nově vytvořenou ikonku prohlížeče na ploše PC z "Mozilla Firefox" na "Mozilla Firefox ESR".
 • Spuštěnou verzi prohlížeče Mozilla Firefox zjistíte kliknutím v pravém horním rohu na ikonku "tří vodorovných čárek", dále kliknutím na "otazník" a následně zvolením "O aplikaci Firefox".
 • Mozilla Firefox ESR - O aplikaci     Mozilla Firefox ESR - O aplikaci

 • V novém okně je zobrazena informace o použité verzi prohlížeče Mozilla Firefox.

Mozilla Firefox ESR - O aplikaci

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat