Přítomnost a platnost SSL certifikátu

Pro práci v aplikacích portálu MOJE daně je třeba mít v použitém prohlížeči nainstalován kořenový certifikát certifikační autority, která je vydavatelem SSL certifikátů portálu MOJE daně. Kořenový certifikát slouží pro ověření platnosti použitých SSL certifikátů, pro šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a serverem portálu MOJE daně.

Zkontrolujte adresní řádek v prohlížeči Internetu, zda URL adresa obsahuje protokol HTTPS (adresa začíná https://). Pokud ne (adresa začíná na http://), upravte adresu na https:// a spusťte znovu načítání stránky.

Pokud je vše v pořádku, budete o přítomnosti certifikátu informováni ikonkou zavřeného zámku, podbarveným adresním řádkem a pod., v závislosti na Vámi používaném prohlížeči internetu.

V případě, že došlo k problému s certifikátem, budete o tom informováni zprávou o chybě certifikátu.

Stisknutím ikonky zámku či stisknutím tlačítka CHYBA CERTIFIKÁTU se zobrazí podrobnější informace.

Vydavatelem SSL certifikátů portálu MOJE daně je DigiCert Inc. Příslušné kořenové certifikáty jsou běžně dostupné v konfiguracích prohlížečů a operačních systémů. Pokud tomu tak není, je nutno do konfigurace doplnit root certifikát DigiCert Global Root G2, popř. GeoTrust TLS RSA CA G1.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat