Nepodařilo se nahrát certifikát, pravděpodobně chybné heslo nebo poškozený soubor certifikátu

Pro podepsání podání v aplikaci EPO (přihlášení do aplikací Daňového portálu) lze použít kvalifikovaný certifikát, uložený do souboru s příponou "PFX", resp. "P12". V případě použití souboru s certifikátem se může zobrazit výše uvedená chyba, popř. v jiném, podobném znění, nicméně stejném významu.

Chyba může být způsobena ze dvou důvodů:

  1. soubor s certifikátem je skutečně poškozen
  2. při práci s certifikátem není zadáváno heslo nastavené při exportu certifikátu do souboru

V obou případech proveďte nový export certifikátu, včetně privátního klíče, do souboru "PFX". V průvodci exportem certifikátu nastavte "Vysokou" úroveň zabezpečení a následně zadejte heslo k certifikátu. S exportem certifikátu Vám pomůže certifikační autorita, která Váš certifikát vydala.

Další možností je použítí certifikátu uloženém/nainstalovaném v datovém úložišti Windows. V případě využití této možnosti je třeba certifikát nainstalovat do datového úložiště Windows.
Následně vstupte na stránku Ověření konfigurace počítače. Na uvedené stránce klikněte na tlačítko "Zjistit", bude provedena kontrola nastavení PC. V tabulce zobrazené po provedení kontroly nastavení počítače, by měl být uveden platný kvalifikovaný certifikát z datového úložiště Windows. Pokud tomu tak není, může být problém v nastavení PC. Proveďte nastavení Důvěryhodných serverů.

Dále bude třeba provést některá z níže uvedených nastavení:

!!! V případě uložení certifikátu na čipové kartě, USB klíči, apod. není export certifikátu s privátním klíčem možný. V tomto případě je třeba použít certifikát uložený v datovém úložišti Windows. !!!

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat