Jak v DIS+ načtu XML soubor s podáním do formuláře EPO?

Daňová informační schránka plus (DIS+) umožnuje načíst do EPO formuláře XML soubory, které jsou dostupné na stránce PÍSEMNOSTI, nebo na stránce FORMULÁŘE. Samozřejmě zůstává i možnost načíst soubor z lokálního disku Vašeho počítače. Všechny volby načtení XML souboru jsou dostupné po kliknutí na tlačítko NAČÍST SOUBOR, nacházející se v DIS+ na stránce FORMULÁŘE.

1. Po přihlášení do informačního systému daňových informačních stránek (IS DIS) a vstupu do DIS+ přejděte, kliknutím na odkaz v horním menu, na stránku FORMULÁŘE. V pravé části stránky klikněte na tlačítko NAČÍST ZE SOUBORU.
 

2. V okně ZVOLTE SI UMÍSTĚNÍ SOUBORU PRO NAHRÁNÍ DO FORMULÁŘE vyberte jednu z nabízených voleb: MŮJ POČÍTAČ, PÍSEMNOSTI V DIS+ nebo FORMULÁŘE A ODESLANÁ PODÁNÍ V DIS+.

MŮJ POČÍTAČ
Po kliknutí na tlačítko PROCHÁZET můžete načíst XML soubor z Vašeho počítače.
Upozorňujeme, že je třeba, aby DIČ subjektu v načítaném XML souboru odpovídalo DIČ subjektu, v jehož DIS+ se nacházíte. V opačném případě dojde k zobrazení upozornění na nesoulad mezi subjekty a zobrazení nabídky s dalšími možnostmi.

PÍSEMNOSTI V DIS+
Po kliknutí na tlačítko PÍSEMNOSTI můžete načíst XML soubor s podáním ze seznamu dostupných písemností v DIS+. Načtení dokončíte kliknutím na tlačítko PŘEDVYPLNIT DO NOVÉHO na řádku u vybrané písemnosti.

FORMULÁŘE A ODESLANÁ PODÁNÍ V DIS+
Po kliknutí na tlačítko ODESLANÁ PODÁNÍ můžete načíst XML soubor z odeslaných podání v DIS+. Načtení dokončíte kliknutím na tlačítko NAČÍST, nebo na tlačítko PŘEDVYPLNIT DO NOVÉHO vybraného odeslaného podání.

Po kliknutí na tlačítko ROZPRACOVANÉ FORMULÁŘE můžete načíst XML soubor z rozpracovaných formulářů v DIS+. Načtení dokončíte kliknutím na tlačítko POKRAČOVAT u vybraného rozpracovaného formuláře.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.