Jak v DIS+ předvyplnit přiznání k dani z nemovitých věcí?

Potřebujete předvyplnit daňové přiznání k dani z nemovitosti, například z důvodů změn, nebo nabytí nemovitosti? V tom případě je předvyplnění možné učinit během několika málo kliknutí v aplikaci DIS+, a to bez zdlouhavého opětovného vyplňování formuláře, či návštěvy finančního úřadu.

Případné zřízení/přihlášení do aplikace DIS+ je velmi jednoduché a je popsáno v článku Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)?.

Postup:

1. Přihlaste se do DIS+ a klikněte na dlaždici DIS+, pro kterou budete chtít předvyplnit přiznání k dani z nemovitých věcí.

2. V horní části klikněte na tlačítko FORMULÁŘE.

3. Na stránce Formuláře klikněte na tlačítko NOVÝ ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ, rozklikněte položku DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ a klikněte na tlačítko PŘEDVYPLNIT PŘIZNÁNÍ.

4. Klikněte na tlačítko VYTVOŘIT NOVÝ POŽADAVEK.

5. V požadavku na předvyplnění daňového přiznání zvolte: Zdaňovací období, Finanční úřad a zaškrtněte, zda si přejete načíst údaje z finančního úřadu a katastru nemovitostí, případně údaje z posledního podání. Nakonec klikněte na tlačítko ODESLAT POŽADAVKY.

Poznámka: Dané pojmy jsou blíže vysvětleny v nápovědách, ty zobrazíte, pokud kliknete na ikonu i.


 

6. Na stránce SEZNAM POŽADAVKŮ NA PŘEDVYPLNĚNÍ FORMULÁŘE se objeví nový záznam. V obrázku níže označen oranžovým příznakem ODESLÁNO. Jakmile budou data připravena, budete upozornění pomocí e-mailu.

7. Po upozornění postupujte podle bodu 1 až 3. Vámi dříve zadaný požadavek bude nyní označen zeleným příznakem PŘIPRAVENO. Klikněte na ikonu tří teček a klikněte na nabízenou možnost předvyplnění, kdy se Vám zobrazí průvodce s vyplněnými daty.

Poznámka: Horní části obrazovky je možné přepnout z průvodce do formuláře.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.