Jak v žádosti o vrácení DPH kopírovat informace o dodavateli?

V aplikaci Vracení DPH v rámci EU lze při vyplňování formuláře "Žádost o vrácení DPH/Samostatné prohlášení o upřesnění koeficientu" kopírovat informace o dodavateli. Konkrétně jde o položky "stát registrace", "příjmení fyzické osoby / obchodní jméno právnické osoby", "jméno fyzické osoby" a položky určené k vyplnění adresy dodavatele. Má-li žádost obsahovat více řádků se stejným dodavatelem, uvedené položky stačí vyplnit pouze v prvním z nich.

Postup, kde nalézt formulář žádosti, je popsán v článku Jak podám žádost o vrácení DPH z jiných států EU? Kopírování informací o dodavateli je v žádosti umožněno na stránkách "Plnění v rámci EU" a "Dovoz".

Přidání řádku s "novým" dodavatelem

Na stránce "Plnění v rámci EU" či "Dovoz" klikněte na ikonu se symbolem plus, tím dojde k přidání nového řádku. V tomto řádku vyplňte příslušné položky, zejména "identifikační číslo pro DPH / daňové registrační číslo" dodavatele a klikněte na tlačítko "Dodavatel".

Dojde k zobrazení informací o dodavateli. Vyplňte požadované údaje, tedy "stát registrace", "příjmení fyzické osoby / obchodní jméno právnické osoby", "obec", případně další položky.

Přidání řádku s dodavatelem, který je již uveden v jiném řádku

V případě, že je nutné vyplnit další řádek se stejným dodavatelem, přidejte nový řádek kliknutím na ikonu se symbolem plus v dolní části stránky. V novém řádku nejprve vyplňte položku "identifikační číslo pro DPH / daňové registrační číslo". Následně klikněte na tlačítko "Dodavatel". V informacích o dodavateli, které se zobrazí, budou vyplněny údaje odpovídající prvnímu z řádků, v nichž je uveden tentýž dodavatel.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat