15.03.2024

Kompletní předvyplnění daňového přiznání z příjmu fyzických osob pro uživatele DIS+

Zavřít

Obecný postup instalace kořenových certifikátů certifikačních autorit

Kořenové certifikáty je třeba instalovat do skupiny DŮVĚRYHODNÉ KOŘENOVÉ CERTIFIKAČNÍ AUTORITY, resp. Důvěryhodné kořenové certifikační úřady v úložišti certifikátů.

V současné době se může např. jednat o kořenové certifikáty následujících certifikačních autorit:

Česká pošta s.p.
Na vstupní stránce klikněte v levém menu na odkaz CERTIFIKÁTY A CRL AUTORIT a dále na odkaz CERTIFIKÁTY AUTORIT. Je třeba instalovat kořenové certifikáty ze skupiny KOŘENOVÁ CERTIFIKAČNÍ AUTORITA POSTSIGNUM ROOT QCA 2  a KOŘENOVÁ CERTIFIKAČNÍ AUTORITA POSTSIGNUM ROOT QCA 4. Kliknutím na odkaz DER se stáhne certifikát s příponou .cer.

eIdentity, a.s.
Na stránce eIdentity klikněte na ve spodní části odkaz CERTIFIKÁTY CERTIFIKAČNÍCH AUTORIT EIDENTITY. Na zobrazené stránce klikněte na KOŘENOVÁ CERTIFIKAČNÍ AUTORITA ROOT3, případně KOŘENOVÁ CERTIFIKAČNÍ AUTORITA ROOT2, tím se stáhne certifikát s příponou .cer.

První certifikační autorita, a.s.
Na stránce První certifikační autority, a.s. klikněte v menu RYCHLÉ ODKAZY na pravém menu na odkaz CERTIFIKÁTY CERTIFIKAČNÍCH AUTORIT I.CA. Zde klikněte na I.CA ROOTMAN, soubor si uložte. Instalaci všech aktuálních kořenových certifikátů I.CA provedete spuštěním aplikace I.CA RootMan.

Obecný postup instalace kořenových certifikátů:

  1. Klikněte na odkaz CERTIFIKÁT, popř. na stažený soubor certifikátu.
  2. Zvolte možnost OTEVŘÍT.
  3. V zobrazeném okně CERTIFIKÁT klikněte na tlačítko NAINSTALOVAT CERTIFIKÁT... .
  4. V okně PRŮVODCE IMPORTEM CERTIFIKÁTU, klikněte na tlačítko DALŠÍ.
  5. V kroku ÚLOŽIŠTĚ CERTIFIKÁTŮ vyberte možnost VŠECHNY CERTIFIKÁTY UMÍSTIT V NÁSLEDUJÍCÍM ÚLOŽIŠTI a klikněte na tlačítko PROCHÁZET.
  6. V zobrazeném okně vyberte skupinu DŮVĚRYHODNÉ KOŘENOVÉ CERTIFIKAČNÍ AUTORITY a klikněte na tlačítko OK.
  7. V okně PRŮVODCE IMPORTEM CERTIFIKÁTU klikněte na tlačítko DALŠÍ a následně na tlačítko DOKONČIT. O úspěšné instalaci Vás bude informovat okno IMPORT PROBĚHL ÚSPĚŠNĚ.

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat