Jak vyberu hlavní ekonomickou činnost ve formuláři aplikace EPO?

Při vyplňování některých formulářů aplikace EPO je třeba vyplnit pole HLAVNÍ EKONOMICKÁ ČINNOST daňového subjektu. Pokud si nejste jisti jaký druh ekonomické činnosti zvolit, postupujte podle následujícího návodu.

Generální finanční ředitelství není tvůrcem přehledu ekonomických činností, ale přebírá ho od Českého statistického úřadu. Hlavní ekonomickou činnost pro vyplnění formuláře podání EPO, je možné ověřit na stránkách Českého statistického úřadu v aplikaci Registr ekonomických subjektů.

Ověření hlavní ekonomické činnosti

1) Vstupte na stránku Registru ekonomických subjektů Českého statistického úřadu.

2) Klikněte na dlaždici VYHLEDÁVÁNÍ.


 

3) Do pole IČO vyplňte IČ subjektu, popř. do pole OBCHODNÍ JMÉNO/NÁZEV vyplňte název subjektu a klikněte na tlačítko HLEDEJ.

4) Následně je podle zadaných parametrů zobrazena stránka s příslušnými záznamy. Klikněte na IČO.

5) Zobrazí se Identifikační údaje příslušného subjektu. Ve výpisu je uvedena HLAVNÍ EKONOMICKÁ ČINNOST (CZ NACE). V příslušném řádku je nejprve uveden číselný kód CZ NACE a dále je odpovídající textový přepis CZ NACE.

 

V případě, že vyplňujete podání v aplikaci EPO, zadáte do části formuláře HLAVNÍ EKONOMICKÁ ČINNOST název činnosti uvedený v textové části.

Pokud připravujete XML soubor s podáním, použijete do XML souboru číselný "kód" hlavní ekonomické činnosti,. Kód hlavní ekonomické činnosti musí obsahovat 6 znaků. V případě nutnosti je tedy nutné kód doplnit pomocí "0", které vložíte na "konec" zobrazeného kódu. V uvedeném případě tedy bude kód 772 vypadat takto: 772000

 


 

Na Internetových stránkách Českého statistického úřadu jsou k dispozici další informace o Klasifikaci ekonomických činností (CZ-NACE).

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat