Jak vyberu hlavní ekonomickou činnost ve formuláři aplikace EPO?

Při vyplňování některých formulářů aplikace EPO je třeba vyplnit pole HLAVNÍ EKONOMICKÁ ČINNOST daňového subjektu. Pokud si nejste jisti jaký druh ekonomické činnosti zvolit, postupujte podle následujícího návodu.

Generální finanční ředitelství není tvůrcem přehledu ekonomických činností, ale přebírá ho od Českého statistického úřadu. Hlavní ekonomickou činnost pro vyplnění formuláře podání EPO, je možné ověřit na stránkách Českého statistického úřadu v aplikaci Registr ekonomických subjektů.

Ověření hlavní ekonomické činnosti

  1. Vstupte na vstupní stránku Registru ekonomických subjektů Českého statistického úřadu.
  2. Do pole IČO vyplňte IČ subjektu, popř. do pole OBCHODNÍ FIRMA vyplňte název subjektu.

  3. Klikněte na tlačítko HLEDEJ.
  4. Následně je podle zadaných parametrů zobrazena stránka s příslušnými záznamy.

  5. Kliknutím na IČO vyberte v tabulce VYHLEDÁVÁNÍ DOTAZU záznam.
  6. Zobrazí se Identifikační údaje příslušného subjektu.

  7. V tabulce STATISTICKÉ CHARAKTERISTIKY EKONOMICKÉHO SUBJEKTU je možné ověřit hlavní ekonomickou činnost. Tento údaj se nachází v řádku ČINNOSTI – DLE CZ-NACE ve sloupci TEXT. Příslušný kód CZ-NACE je k dispozici ve sloupci KÓD.

V případě, že vyplňujete podání v aplikaci EPO, zadáte do části formuláře HLAVNÍ EKONOMICKÁ ČINNOST název činnosti uvedený ve sloupci TEXT.

Pokud připravujete XML soubor s podáním, použijete do XML souboru "kód" hlavní ekonomické činnosti, uvedený ve sloupci KÓD. Kód hlavní ekonomické činnosti musí obsahovat 6 znaků. V případě nutnosti je tedy nutné kód doplnit pomocí "0", které vložíte na "konec" zobrazeného kódu. V uvedeném případě tedy bude kód 461 vypadat takto: 461000

 


 

Na Internetových stránkách Českého statistického úřadu jsou k dispozici další informace o Klasifikaci ekonomických činností (CZ-NACE).

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat