Zrychlené odeslání písemnosti - načtení podepsaného souboru s podáním

Do aplikace Elektronická podání pro Finanční správu, na Daňovém portálu lze načíst podepsaný P7S soubor s podáním (XML soubor s EPO podáním, podepsaný pomocí ZAREP) a ten následně, bez úprav a zobrazení ve formuláři EPO zrychleně odeslat. Zrychlené odeslání písemnosti je určeno uživatelům, kteří mají k dispozici nástroj (SW) umožňující podepsání XML souboru pomocí ZAREP!

 1. Pro vstup do aplikace klikněte, na titulní straně Daňového portálu na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU.

  Elektronická podání pro Finanční správu

 2. Dále klikněte na odkaz NAČTENÍ ZE SOUBORU.

  Načtení souboru

 3. Na zobrazené stránce klikněte na odkaz Načíst podepsaný P7S soubor s podáním aplikace EPO2.

  Načtení XML souboru s daňovým podáním

 4. Na stránce Výběr souboru a jeho načtení klikněte na tlačítko Procházet a vyberte podepsaný soubor s podáním s koncovkou .p7s, ze zvoleného umístění ve Vašem počítači. Volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Načíst.

  Výběr souboru a jeho načtení

 5. Na stránce Informace o souboru s datovou správou klikněte na tlačítko Podat zrychleně.

  Informace o souboru s datovou zprávou

 6. V následně zobrazené informaci o podání odešlete elektronické podání kliknutím na tlačítko Podat.

  Zrychlené odeslání podání

V případě úspěšného odeslání podání je zobrazena stránka Potvrzení o podání písemnosti s podacím číslem a heslem. Ze stránky si uložte soubor s potvrzením "…potvrzeni.p7s", popř. dle potřeby také opis elektronického potvrzení, vyplněný formulář písemnosti, apod.

Upozorňujeme, že po načtení podepsaného P7S souboru s podáním není možné provádět ve formuláři úpravy. V případě využití možnosti "Úprava ve formuláři" nebude možné odeslat podání pomocí funkce „Zrychlené odeslání podání“. Pokud provedeme úpravu podání bude třeba podání (upravený XML soubor) znovu podepsat.


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.