Systémové požadavky – kontrola nastavení počítače

Před započetím prací na Daňovém portálu, doporučujeme provést test nastavení vašeho počítače. Test zjistí konfigurační parametry počítače potřebné k vyhodnocení jeho vhodnosti a dostatečnosti pro funkce Daňového portálu.

Pro práci v aplikacích Daňového portálu je třeba mít v použitém prohlížeči nainstalován kořenový certifikát certifikační autority, která je vydavatelem SSL certifikátů Daňového portálu. Kořenový certifikát slouží pro ověření platnosti použitých SSL certifikátů, pro šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a serverem Daňového portálu.

Ověření konfigurace počítače pro EPO lze provést na stránce Daňového portálu - Kontrola nastavení počítače. Všechny aktuální elektronické formuláře jsou k dispozici v aplikaci EPO. Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko "Zjistit", kterým je kontrola spuštěna.

Ověření konfigurace - zjistit

V průběhu kontroly mohou být zobrazena dialogová okna požadující potvrzení spuštění nějakého aktivního prvku. Tyto dialogy potvrďte kladně, aby bylo možné zjištění konfigurace správně dokončit. Po dokončení kontroly je zobrazena přehledová tabulka s výsledky zjištěné konfigurace, pod touto tabulkou jsou pak k dispozici hodnoty konkrétních testovaných nastavení v tabulce Detail parametrů počítače.

kontrola_nastvaveni_pc_nova

kontrola_nastvaveni_pc_nova_c

 

Případné nedostatky v nastavení PC jsou vypsány v tabulce "Detail parametrů počítače". Za každým popisem "nedostatku" v nastavení PC je umístěn odkaz "Návod na řešení.", který je propojen s příslušným článkem/návodem na serveru ePodpora.

Jednotlivé textové popisky detailu parametrů počítače jsou rovněž propojeny se serverem ePodpora. Pokud tedy potřebujete znát více informací o některé z položek ověření, klikněte na název položky (Operační systém, Prohlížeč sítě Internet ...).

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat