Jak se pomocí ePodpisFS přihlásit do aplikací Daňového portálu?

V případě, že používáte podpisovou aplikaci Finanční správy ePodpisFS postupujte dle níže popsaného návodu:

 • Na titulní straně Daňového portálu klikněte na odkaz SLUŽBY DAŇOVÉ INFORMAČNÍ SCHRÁNKY, VRACENÍ DPH V RÁMCI EU nebo ZVLÁŠTNÍ REŽIM JEDNOHO SPRÁVNÍHO MÍSTA (MOSS/OSS).
 • Na stránce PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE KE SLUŽBÁM DAŇOVÉHO PORTÁLU klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT APLIKACÍ EPODPISFS.

Přihlášení uživatele ke službám daňového portálu

 • Poté budete vyzváni k povolení/spuštění aplikace ePodpisFS. Pro správnou funkci je třeba povolit spuštění aplikace v prohlížeči Internetu. Další informace naleznete zde: Jak pracuje aplikace ePodpisFS.
 • V zobrazovaném okně ePodpisFS vyberte jednu z nabízených možností: POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT, DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU nebo VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM.
  Podpisová aplikace Finanční správy
 • POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT – tato možnost je zobrazena v případě, že ePodpisFS používáte opakovaně. Po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT, bude k podpisu použit zobrazený kvalifikovaný certifikát.

 • DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT Vám budou nabídnuty certifikáty dostupné v datovém úložišti operačního systému. Vyberte požadovaný certifikát a klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

Podpisová aplikace Finanční správy - datové úložiště operačního systému

 • VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT dojde k zobrazení okna pro výběr umístění souboru s certifikátem. Následně Vás aplikace vyzve k zadání hesla k souboru s certifikátem. Po zadání hesla klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

Podpisová aplikace Finanční správy - vybrání souboru s certifikátem

  Podpisová aplikace Finanční správy - zadání hesla k souboru s certifikátem

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat