Jak získat zpětně Potvrzení o odeslaném podání, tzv. "E-tiskopis"

E-tiskopis lze získat i zpětně, tedy po opuštění stránky s informací o odeslaném podání. E-tiskopis je součástí souboru "...potvrzeni.p7s", který je dokladem o odeslaném elektronickém podání. Tento soubor je nabídnut k uložení po odeslání podání, na stránce s informací o úspěšně odeslaném podání.

E-tiskopis je však k příslušnému podání vystaven pouze, pokud byla jako možnost podepsání zvolena u původního EPO formuláře volba NEPODEPISOVAT PODÁNÍ, nebo analogicky u modernizovaného EPO formuláře volba ODESLAT ELEKTRONICKY A PODEPSAT TISKOPIS. Pokud bylo podání podepsáno jiným způsobem, tedy buď pomocí Kvalifikovaného certifikátu, pomocí volby Ověření identity přihlášeném do datové schránky, pomocí volby Ověření identity s využitím NIA anebo pomocí volby Odeslat prostřednictvím DIS+, není možné E-tiskopis získat.

Pro získání E-tiskopisu je třeba načíst soubor "...potvrzeni.p7s" do aplikace EPO.

  1. Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost NAČTENÍ ZE SOUBORU.
  2. Na zobrazené stránce vyberte v části MŮJ POČÍTAČ možnost PROCHÁZET, zadejte cestu k umístění uloženého souboru "...potvrzeni.p7s" a potvrďte. Následně klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.
     

     
  3. Po načtení souboru s potvrzením podání klikněte na tlačítko E-TISKOPIS, které je umístěno vpravo části stránky.

 

Související informace

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat