Jak získat zpětně Potvrzení o odeslaném podání, tzv. "E-tiskopis"

E-tiskopis lze získat i zpětně, tedy po opuštění stránky s informací o odeslaném podání. E-tiskopis je součástí souboru "...potvrzeni.p7s", který je dokladem o odeslaném elektronickém podání. Tento soubor je nabídnut k uložení po odeslání podání, na stránce s informací o úspěšně odeslaném podání.
E-tiskopis je však k příslušnému podání vystaven pouze pokud byla jako možnost podepsání zvolena možnost "Nepodepisovat podání". Pokud bylo podání podepsané pomocí Kvalifikovaného certifikátu nebo ověřenou identitou podatele, kterou se hlásí do Datové schránky, není možné E-tiskopis zpětně získat.

Pro získání E-tiskopisu je třeba načíst soubor "...potvrzeni.p7s" do aplikace EPO. Na titulní straně Daňového portálu www.daneelektronicky.cz klikněte na odkaz "ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU" a dále na možnost "Načtení ze souboru". Na zobrazené stránce vyberte možnost "Načíst XML soubor s podáním aplikace EPO2". Pomocí tlačítka "Procházet" vyberte soubor s potvrzením ("...potvrzeni.p7s") a výběr potvrďte.

Po načtení souboru s potvrzením podání klikněte na tlačítko "E-tiskopis", které je umístěno vpravo na stránce.

Informace o podání

 

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat