Jak získat zpětně Potvrzení o odeslaném podání, tzv. "E-tiskopis"

E-tiskopis lze získat i zpětně, tedy po opuštění stránky s informací o odeslaném podání. E-tiskopis je součástí souboru "...potvrzeni.p7s", který je dokladem o odeslaném elektronickém podání. Tento soubor je nabídnut k uložení po odeslání podání, na stránce s informací o úspěšně odeslaném podání.
E-tiskopis je však k příslušnému podání vystaven pouze, pokud byla jako možnost podepsání zvolena volba NEPODEPISOVAT PODÁNÍ. Pokud bylo podání podepsáno jiným způsobem, tedy buď pomocí Kvalifikovaného certifikátu, pomocí volby Ověření identity přihlášeném do datové schránky, pomocí volby Ověření identity s využitím NIA anebo pomocí volby Odeslat prostřednictvím DIS+, není možné E-tiskopis získat.

Pro získání E-tiskopisu je třeba načíst soubor "...potvrzeni.p7s" do aplikace EPO.

  1. Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost NAČTENÍ ZE SOUBORU.
  2. Na zobrazené stránce vyberte v části MŮJ POČÍTAČ možnost PROCHÁZET, zadejte cestu k umístění uloženého souboru "...potvrzeni.p7s" a potvrďte. Následně klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.


  3. Po načtení souboru s potvrzením podání klikněte na tlačítko E-TISKOPIS, které je umístěno vpravo části stránky.

 

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat