Jak odeslat podání prostřednictvím DIS+?

Pro odeslání podání prostřednictvím DIS+ můžete využít dvou možností:

Vyplnění a odeslání podání přímo prostřednictvím DIS+
Vyplnění EPO formuláře jako nepřihlášený uživatel a odeslání prostřednictvím DIS+

Vyplnění a odeslání podání přímo prostřednictvím DIS+

Podání je možné vyplnit a odeslat přímo z DIS+. Výhodou vyplnění a odeslání podání přímo z DIS+ je automatické vyplnění relevantních identifikačních údajů a také odeslání podání bez nutnosti podepisování. Více informací naleznete v článku: Výhody odeslání EPO podání z DIS+ .

Odeslání podání jako nepřihlášený uživatel z EPO prostřednictvím DIS+:

1. Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz ONLINE FINANČNÍ ÚŘAD.

2. Na stránce PŘIHLÁŠENÍ DO DIS vyberte záložku DIS+, poté zvolte jeden z nabízených způsobů přihlášení a klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE – vice informací naleznete v článku Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)?

3. Po vstupu do příslušné DIS+ vyberte v horní části záložku FORMULÁŘE. Na zobrazené stránce buď pomocí tlačítka NOVÝ ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ vstupte do nového formuláře a vyplňte jej, nebo pomocí tlačítka NAČÍST ZE SOUBORU načtěte již připravený formulář.

 

4. V závislosti na tom, zda se jedná o původní, nebo modernizovaný formulář, se postup v bodě 4 drobně liší: 

  • a). Původní formulář: Na stránce ODESLÁNÍ PÍSEMNOSTI klikněte na tlačítko PODAT. Vzhledem k tomu, že jste přihlášeni do DIS+, bude prostřednictvím této DIS+ podání odesláno. Výběr způsobu odeslání, resp. podepsání proto není třeba.

 

  • b) Modernizovaný formulář: Na stránce MOŽNOSTI PRO UKONČENÍ klikněte na tlačítko ODESLAT PROSTŘEDNICTVÍM DIS+ (NÁZEV SUBJEKTU). Vzhledem k tomu, že jste přihlášeni do DIS+, bude prostřednictvím této DIS+ podání rovnou odesláno. Výběr způsobu odeslání, resp. podepsání proto není třeba.

 

5. Následně dojde k odeslání podání na Společné technické zařízení správce daně a zobrazí se stránka s informací, že jste úspěšně odeslali podání.


 

Vyplnění EPO formuláře jako nepřihlášený uživatel a odeslání prostřednictvím DIS+

Upozorňujeme, že tento způsob odeslání podání lze použít v případě, že jste již dříve do DIS+ vstoupili a máte tuto DIS+ aktivovanou. Více informací naleznete ve článcích: Jak se přihlásím do Daňové informační schránky plus (DIS+)? a První přihlášení a aktivace DIS+.

Postup odeslání podání prostřednictvím DIS+:

1. Vstupte na stránky portálu MOJE daně. Klikněte na tlačítko ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a zde klikněte na tlačítko ELEKTRONICKÉ FORMULÁŘE.

 

2. Na stránce ELEKTRONICKÉ FORMULÁŘE, buď pomocí tlačítka NAHRÁT SOUBOR nahrajte předem připravený XML soubor, nebo vyberte daný elektronický formulář, do kterého vstupte a vyplňte jej.

3. V závislosti na tom, zda se jedná o původní, nebo modernizovaný formulář, se postup v bodě 3 drobně liší: 

  • a). Původní formulář: Na stránce ODESLÁNÍ PÍSEMNOSTI vyberte možnost ODESLAT PROSTŘEDNICTVÍM DIS+ a následně klikněte na tlačítko PODAT. Výběr provedete kliknutím do kolečka u této možnosti.

  • b)  Modernizovaný formulář: Na stránce MOŽNOSTI PRO UKONČENÍ klikněte na tlačítko ODESLAT PODÁNÍ

Poté zvolte možnost PŘIHLÁSIT SE DO DIS+. 

4. Ať už v případě modernizovaného, nebo původního formuláře, dojde k přesměrování na přihlašující stránku do DIS+. Vyberte jednu z metod elektronické identifikace a zadejte odpovídající údaje.

 

5. Pokud identifikace proběhne úspěšně, zobrazí se stránka ZVOLTE SI DIS+. Na této stránce je třeba zvolit takovou DIS+, která je shodná se subjektem uvedeným v EPO formuláři.

6. Po kliknutí na dlaždici zvolené DIS+ dojde k odeslání podání na Společné technické zařízení správce daně a zobrazí se stránka s informací, že jste úspěšně odeslali podání.

 


*povinné údaje

**soubory o maximální velikosti 3MB (dohromady) s příponou jpg, jpeg, gif, pdf, doc, docx, xls, txt, xml, zip

Generální finanční ředitelství nevyřizuje anonymní podání, opakovaná podání a jinak nestandardní podání např. nesrozumitelného anebo zmatečného obsahu, obsahující vulgární výrazy, nebo zaslané pouze na vědomí.