Jak odeslat podání pomocí Identity občana?

Po úspěšném vyplnění formuláře EPO je možné EPO formulář podepsat pomocí Identity občana.

Postup odeslání podání pomocí Identity občana:

1. Vstupte na stránky portálu MOJE daně. Klikněte na tlačítko ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU, zde klikněte na tlačítko ELEKTRONICKÉ FORMULÁŘE.

 

 

2. Na stránce ELEKTRONICKÉ FORMULÁŘE, bud´ pomocí tlačítka NAČTENÍ ZE SOUBORU nahrajte předem připravený XML soubor, nebo vyberte daný elektronický formulář, do kterého vstupte a vyplňte jej.     

3.

  • a) Modernizovaný formulář

Na stránce MOŽNOSTI PRO UKONČENÍ klikněte na tlačítko ODESLÁNÍ PODÁNÍ. Na následující stránce klikněte v dlaždici ODESLAT A PODEPSAT ELEKTRONICKY na tlačítko PŘIHLÁSIT SE A PODEPSAT, poté klikněte na tlačítko v dlaždici IDENTITA OBČANA na tlačítko PŘÍHLÁSIT SE.

  • b) "Původní" formulář

Na stránce s odesláním písemnosti vyberte možnost OVĚŘENÍ IDENTITY S VYUŽITÍM NIA a následně klikněte na tlačítko PODAT.

Výběr provedete kliknutím do kolečka u této možnosti.

 

4. Následně dojde k přesměrování na stránku Identitaobcana.cz, vyberte jednu z metod elektronické identifikace a zadejte odpovídající údaje.

 

5. Pokud identifikace proběhne úspěšně, dojde k odeslání podání na Společné technické zařízení správce daně a zobrazení stránky o úspěšném odeslání podání.

 

 

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat