Jak vyberu certifikát pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU?

Na titulní straně portálu MOJE daně klikněte na odkaz VRACENÍ DPH V RÁMCI EU. V části ELEKTRONICKÝ PODPIS klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT SE.

 

Následně klikněte na tlačítko PŘIHLÁSIT APLIKACÍ EPODPISFS a budete vyzváni k povolení/spuštění aplikace ePodpisFS. Pro správnou funkci je třeba povolit spuštění aplikace v prohlížeči Internetu. Další informace naleznete v článku Jak pracuje aplikace ePodpisFS.

V zobrazovaném okně ePodpisFS vyberte jednu z nabízených možností: POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT, DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU, nebo VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM.

 

POSLEDNÍ POUŽITÝ CERTIFIKÁT – tato možnost je zobrazena v případě, že ePodpisFS používáte opakovaně. Po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT, bude k podpisu použit zobrazený kvalifikovaný certifikát.

DATOVÉ ÚLOŽIŠTĚ OPERAČNÍHO SYSTÉMU – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT Vám budou nabídnuty certifikáty dostupné v datovém úložišti operačního systému. Vyberte požadovaný certifikát a klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

 

VYBRAT SOUBOR S CERTIFIKÁTEM – po kliknutí na tlačítko POKRAČOVAT dojde k zobrazení okna pro výběr umístění souboru s certifikátem. Následně Vás aplikace vyzve k zadání hesla k souboru s certifikátem. Po zadání hesla klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.


       

 

Upozorňujeme, že kvalifikovaný certifikát používaný pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU může, ale nemusí, obsahovat Identifikátor MPSV. 

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat