Jak vyberu certifikát pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU?

V následujícím článku je popsán způsob výběru certifikátu pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU (VAT). 

Upozornění: Přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU je, bez použití aplikace ePodpisFS, možné pouze pomocí ZAREP z datového úložiště Windows a pouze v prohlížeči Internet Explorer.

Níže uvedený text se tedy týká situace, kdy nepoužíváte podpisovou aplikaci Finanční správy ePodpisFS. Postup přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU prostřednictvím aplikace ePodpisFS je k dispozici na stránce Jak se pomocí ePodpisFS přihlásit do aplikací Daňového portálu?.

Na titulní straně Daňového portálu www.daneelektronicky.cz klikněte na odkaz VRACENÍ DPH V RÁMCI EU a dále pak na odkaz Vracení DPH v rámci EU.

Aplikace VAT

Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko "Vybrat certifikát".

Přihlášení kvalifikovaným certifikátem

Poznámka: Pokud je v části "Vybraný certifikát" zobrazen vhodný certifikát k přihlášení, např. při opakovaném přihlášení, není nutné certifikát vybírat. V tom případě klikněte na tlačítko "Přihlásit" a přihlaste se do aplikace Vracení DPH v rámci EU.

Po kliknutí na tlačítko "Vybrat jiný certifikát" je zobrazena stránka umožňující výběr kvalifikovaného certifikátu.

Upozornění: V současné době je možné, bez použítí aplikace ePodpisFS, využít pro přihlášení kvalifikovaným certifikátem z datového úložiště Windows pouze prohlížeč Internet Explorer. 


Automaticky zobrazené certifikáty z datového úložiště Windows

Pokud pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU používáte certifikát z datového úložiště Windows, stačí na stránce pro výběr certifikátu pouze vybrat automaticky zobrazený, požadovaný, certifikát. Výběr provedete kliknutím do "kolečka" u jména certifikátu. Následně klikněte na tlačítko "Potvrdit".

Certifikát z datového úložiště Windows

  • Přihlášení pomocí certifikátu z datového úložiště Windows je, bez použití aplikace ePodpisFSdostupné pouze v prohlížeči Internet Explorer.
  • V horní části se automaticky zobrazí všechny kvalifikované certifikáty, které jsou uloženy v datovém úložišti Windows a splňují podmínky použití v aplikacích Daňového portálu.
  • Může zde být zobrazeno více certifikátů, jeden certifikát nebo žádný.
  • Pokud stránku nezobrazujete pomocí aplikace Internet Explorer nebo v datovém úložišti Windows není nainstalován žádný odpovídající certifikát, nebude se část "certifikát z datového úložiště Windows" vůbec zobrazovat.
  • Pokud je certifikát nainstalován v datovém úložišti Windows, přesto se na stránce nezobrazuje, proveďte prosím instalaci ActiveX prvku CryptSignX.

Na stránce pro přihlášení do aplikace Vracení DPH v rámci EU klikněte na tlačítko "Přihlásit".

Přihlášení certifikátem z datového úložiště

Nenašli jste odpověď, neváhejte nás kontaktovat